Sasi corciti si romani tradatori contra Romaniei

Scris de Colonel (r.) Vasile I. Zărnescu. Posted in Dezvaluiri


Motto: „Trecând prin Ardeal, am aflat de la nişte săsoaice, indiscreţie nesperată, că saşii se pregăteau în ascuns să preia funcţiile pentru conducerea Ardealului, urmând ca românii de aici să fie mutaţi în Transnistria. Astfel nemţii înşelau si pe români si pe unguri, ţinându-i cu speranţa că vor lua si restul Ardealului. De fapt, cum s-a aflat mai târziu, ei vroiau să creeze un nou stat german numit Donauland, cu teritorii din Ungaria, Iugoslavia si Ardeal“.

                                                       („Amintiri din întuneric“, preot Nicolae Grebenea)

Toată lumea vorbeşte de pericolul unguresc, dar nimeni nu observă alţi alogeni, poate chiar mai periculoşi decât ungurii şi nici pe românii care slujesc interesele duşmanilor României.

Sfintele legături între baronii politici şi baronii Bisericii. Cum şi-au dat mâna cei mai influenţi aleşi ai neamului cu mai-marii clerici ai BOR

Scris de ADV. Posted in Dezvaluiri


Biserica i-a „binecuvântat“, de-a lungul ultimului sfert de veac, cu diverse distincţii sau chiar discursuri de susţinere politică, pe baronii locali, dar şi pe acei politicieni al căror traseu a culminat cu funcţii importante în structurile centrale ale statului. La rândul lor, aleşii noştri „şi-au spălat păcatele” în faţa feţelor bisericeşti pompând sume uluitoare din vistieria publică în conturile Bisericii.

Într-un an electoral destul de tulbure, aşa cum este 2014, „sfintele” legături între politicieni şi oamenii Bisericii Ortodoxe Române s-au dovedit a fi mai puternice ca niciodată. Aproape că nu a existat un mare pelerinaj la care baronii locali şi cei de la Centru să nu le fie alături mai-marilor Bisericii.

12 politicieni români negociază cu UDMR, PE ASCUNS, autonomia ”ținutului secuiesc”. CINE sunt aceștia?

Scris de Dan TANASA. Posted in Dezvaluiri


Potrivit Agerpres, conducerea UDMR Covasna neagă acuzaţiile potrivit cărora ar fi participat la „întâlniri secrete” cu partidele româneşti, mediate de o organizaţie americană.
Liderii UDMR Covasna, Tamas Sandor şi Antal Arpad, au afirmat luni, în cadrul unei conferinţe de presă, că au participat la o reuniune pe tema dialogului româno-maghiar organizată recent la Poiana Braşov de către Project of Ethnic Relations (PER), la care au luat parte şi reprezentanţi ai mai multor partide româneşti, însă au subliniat că nu a fost vorba despre „pacturi” şi „întâlniri secrete”.

Morar și Kovesi au mușamalizat un jaf de 5 miliarde de euro

Scris de Ion Teleanu. Posted in Dezvaluiri


Printr-o inginerie financiară regizată prin documente falsificate de către 2.600 primari, dintre care 2.500 sunt ai PDL, în cârdăşie cu 40.000 de consilieri locali, dar şi angajaţi de la APIA, crescătorii de animale din România au fost furaţi, în fiecare an, din 2007 şi până acum, cu un miliard de euro • Practic, România a furat în cinci ani de zile de la Uniunea Europenă, prin complicitatea primarilor, consilierilor locali şi angajaţilor APIA, circa 5 miliarde de euro • Aceşti banii reprezintă subvenţia pe care trebuia să o încaseze România din fonduri europene pentru cele aproximativ 4.000.000 de hectare de păşune • MRU a vrut să legalizeze furtul destinat crescătorilor de animale, iar Kovesi şi Morar au muşamalizat dosarele privind dispariţia subvenţiilor europene pentru păşuni

Generalii care au plătit pentru trădarea regală de la 23 august!

Scris de Gheorghe Constantin Nistoriu. Posted in Dezvaluiri


Regele Mihai a primit pentru această bravură, de la „tătucu” Stalin, cea mai înaltă decoraţie rusă: „Ordinul Victoria”. Victoria cui?

Se pretinde (ceea ce este adevărat) că prin acest act, soarta războiului a depins de aliaţi şi că a fost scurtat cu aproximativ o jumătate de an.

Criticii în totalitate, califică actul de „înaltă trădare”, de „gravă eroare politică” şi susţin că România nu trebuia să capituleze înainte de a fi semnat un armistiţiu. Acest armistiţiu trebuia semnat doar de mareşalul Antonescu.

Actul de la 23 August 1944, asumat direct de regele Mihai a fost, de fapt, o capitulare necondiţionată cu consecinţe imediate: 130.000 de soldaţi români prizonieri ( sunt surse care indică 180 000 de soldaţi) :

Germania a trădat a doua oară România prin Dictatul de la Viena

Scris de Vasile I. Zărnescu. Posted in Dezvaluiri


În timp ce, în anii 1938-1939 Germania curta România şi, prin diverse subterfugii şi şantaje, a silit-o să încheie cunoscutele tratate comerciale germano-române, Germania a trădat, prima dată, România prin încheierea Pactului Ribbentrop-Molotov, care era corect sub aspectul său juridic-formal, adică public, dar era criminal prin Anexa secretă, deoarece prevedea anexarea iminentă de către U.R.S.S. a unor teritorii ale României: Nordul Bucovinei şi Basarabia.
A doua trădare a României de către Germania a fost prin Dictatul de la Viena, după ce, între timp, silise România, prin ameninţarea cu invazia, să intre în Axă.

Mărturia bunicii copiilor înfiaţi de canadienii lui Iohannis

Scris de MZ. Posted in Dezvaluiri


Bunica celor trei fraţi a căror adopţie ar fi fost intermediată de Klaus Iohannis spunea că a încercat să dea de urma copiilor, dar a fost ameninţată de Iohannis şi sfătuită să renunţe la căutări.
Bunica Maria Iliuţă, care a murit anul trecut, a trăit până în ultima clipă cu impresia că nepoţii ei au fost vânduţi traficanţilor de organe din Canada.
Cazul a fost anchetat de DIICOT.

România o țară condusă de mafia serviciilor secrete

Scris de Metin Cerchez. Posted in Dezvaluiri


Sunt repetate niște imagini la malul mării ,la un restaurant-Zorile-cu traian băsescu și mircea băsescu și ofițerii SPP lângă ei….Ei bine SRI era și el acolo…

Cu toate acestea nimeni nu i-a spus lui traian basescu ca patronii de la Zorile-Caracota,Tararache si altii sint implicati in furtul din conducte de benzina si motorina de sute milioane euro?Ba da. Mergind acolo, traian basescu a musamalizat dosarele penale de care nu s-a mai auzit nimic-s-au ingropat…..De cine credeti?

Hai să vă zic cine erau procurorii șefi:

Biserica Ortodoxa Romana si legaturile sale directe cu Masoneria din Romania! Patriarhul Daniel isi trimitea scrisori cu Maestrul Marii Loji Nationale din Romania

Scris de Dragos Anunnaki. Posted in Dezvaluiri


Am fost acuzat de nenumarate ori ca as mintii cand spun ca Biserica Crestin Ortodoxa din Romania are legaturi cu masoneria, insa adevarul a fost ca intotdeauna de partea mea. Eu am mai scris articole in care am demonstrat incontestabil din punct de vedere istoric ca atat biserica crestina si masoneria pornesc din aceeasi secta eseniana “a pacii”.

Voi prezenta niste articole pe care voi le veti putea citi si va veti da seama din argumentele expuse acolo ca masoneria este o organizatie periculoasa, extrem de periculoasa.

ADEVĂRUL DESPRE EVANGHELIE, PE CARE BISERICA L-A ŢINUT ASCUNS! Ce descoperire au făcut cercetătorii

Scris de LB. Posted in Dezvaluiri


 Această evanghelie apocrifă descoperită în anii '70 a fost considerată drept "cel mai probabil autentică". Recent, în urma comparării pigmenților cernelii folosite cu cerneală altor documente din aceeași epocă istorică, printre care și nişte documente mult mai mundane, cum ar fi un atestat de căsătorie egiptean sau contracte de proprietate, s-a ajuns la concluzia că textul apocrif este autentic.
Evanghelia după Iuda este un text scris în limbă coptă în care Iuda este considerat principalul apostol al lui Iisus, un apostol fără de care nu s-ar fi putut înfăptui misiunea lui Iisus pe Pământ, imagine cu totul diferită de cea a trădătorului care și-a vândut sufletul pentru 30 de arginți din evangheliile recunoscute de bisericile creștine.

Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2026