Guvernul PONTA III a recompensat deja VOTUL dat de minoritati in Parlament

Scris de IR Rosiianu. Posted in Dezvaluiri

palatul-victoria-guvern-romania-ponta
Ca o coincidenta pur si simplu intamplatoare, IMEDIAT ce reprezentantii tuturor minoritatilor nationale si-au dat votul in plen, astfel contribuind deschis la investirea Guvernului Ponta III, a si aparut Hotararea nr 52/2014, cea prin care s-a aprobat repartizarea sumelor pentru toate minoritatile in cauza.
Logic, cei mai multi bani i-au capatat cei de la UDMR, de-acum partasi la aceasta guvernare.
Restul aveti Hotararea mai jos.
Cititi si va cruciti!
Si tineti cont de faptul ca sumele exprimate sunt IN MII LEI!


Hotararea nr 52/2014 pentru aprobarea modului de repartizare si de utilizare a sumelor pentru minoritatile nationale in anul 2014

1. Asociaţia Italienilor din România RO.AS.IT. 1.797,00
2. Asociaţia Liga Albanezilor din România 1.509,48
3. Asociaţia Macedonenilor din România 2.034,75
4. Asociaţia Partida Romilor "Pro-Europa" 12.078,13
5. Comunitatea Ruşilor Lipoveni din România 4.695,37
6. Federaţia Comunităţilor Evreieşti din România 2.791,25
7. Forumul Democrat al Germanilor din România 6.726,06
8. Uniunea Democrată Maghiară din România 18.558,82
9. Uniunea Armenilor din România 3.651,35
10. Uniunea Bulgară din Banat - România 3.013,04
11. Uniunea Croaţilor din România 2.098,85
12. Uniunea Culturală a Rutenilor din România 1.267,96
13. Uniunea Democrată Turcă din România 3.189,18
14. Uniunea Democratică a Slovacilor şi Cehilor din România 2.973,01
15. Uniunea Democrată a Tătarilor Turco-Musulmani din România 3.521,52
16. Uniunea Elenă din România 3.260,79
17. Uniunea Polonezilor din România 2.189,73
18. Uniunea Sârbilor din România 3.338,69
19. Uniunea Ucrainenilor din România 6.990,02
TOTAL: 85.685,00 MII LEI

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

Comentarii   

0 #1 rugio 14-03-2014 09:43
Mă crucesc, într-adevăr! Dar mai sunt și total nedumerit! Cum adică se dau bani de la buget unor organizații, la urma urmelor, politice?! Păi toți ăștia care s-au vrut reprezentați în Parlament nu și-au făcut organizații cu statut?! Statutul lor nu prevede o cotizație de membru? Sau poate au scris acolo că le plătesc eu cotizația?! Este clar! Eu sunt un fraier! Puteam să fac și eu o uniune a dacilor după precedentul rutenilor separați de ucraineni!
Citat
Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2026