Claudiu Manda (PSD): Domnule Iohannis, îl mai doriți pe avocatul Predoiu premier?

Scris de PSD. Posted in Dezvaluiri


În urma informațiilor apărute ieri, a căror veridicitate nu a fost contestată de domnul Cătălin Predoiu, îl întreb public pe domnul Klaus Werner Iohannis, îl mai susține pe acesta pentru funcția de prim-ministru al Guvernului României? Își mai asumă Klaus Iohannis să îl numească premier pe Cătălin Predoiu, implicat în dosarul Arpechim, în care mii de oameni riscă să rămână pe drumuri? Își asumă PNL să susțină pentru funcția de șef al Executivului o persoană implicată în afaceri controversate precum ALRO sau Rompetrol? Dacă e așa, atunci electoratul român ar trebui să cunoască aceste lucruri, să știe la ce să se aștepte de la un eventual Cabinet Predoiu.

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

Copyright © NecenzuratMM.ro 2009-2026